wtorek, 17 kwietnia 2012

Kurczę w warzywach

Ostatnio bardzo lubię przyrządzać kurczaka. nawet w fachowej literaturze wyczytałam, że mięso kurczaka jest mało kaloryczne i nie zawiera dużo tłuszcz ów, co mnie bardzo cieszy! Uwielbiam kurczaka!
Dziś szybka propozycja na szybki obiad.

2 udka kurczaka
warzywa - mrożone lub surowe
ulubione przyprawy (u mnie rozmaryn, kostki czosnkowa i koperkowa, kurkuma i mięta)
sól

W udka porządnie wmasujemy wszystkie przyprawy, układamy w naczyniu żaroodpornym. Posypujemy solą. Kurczaka okładamy warzywami. Wstawiamy do piekarnika, aż się skórka zarumieni. Podajemy z pieczonymi ziemniaczkami lub ugotowanymi i obsmażonymi na patelni w ulubionej przyprawie.I taki mała nowinka. Bardzo przykro mi się zrobiło przed świętami, gdyz dowiedziałam się, że w programie "Ewa gotuje" został wemitowany moj przepis, pod którym podpisała sie prowadząca. Przepis w programie nazywał się "jajka inaczej" oraz został nazwany "mięsna galaretką".
Ja gdy czyms sie inspiruje lub z czyjegos przepisu robie danie podają zawsze źródło pochodzenia, gdyz szanuję autora.
Mój przepis został juz dawno opublikowany na moim poprzednim onetowskim blogu, co więcej został zgłoszony do konkursu KBR 2011 i został wyróżniony przez Piotra Bikonta. A na dodatek zostanie opublikowany w książce kulinarnej.
Choćby nie wiem jak został nazwany inaczej niz Jajka Wielkanocne to jest mój przepis i jest mi bardzo przykro i smutno, że osoba Pani Ewy propaguje takie zachowania. A wydawałoby sie, że jest to poważna osoba.